Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Archiv > SDH Boharyně - původní

Sbor dobrovolných hasičů Boharyně

Dne 15. ledna letošního roku se konala výroční valná hromada místního sboru dobrovolných hasičů, kde jsme  zhodnotili  uplynulý rok, přijali plán činnosti na rok 2005 a proběhla volba nového výboru na další pětileté období.


Pro občany jsme 5. února uspořádali "Hasičský ples", který byl velmi pěkný včetně bohaté tomboly. Škoda, že se jej zúčastnilo tak málo občanů.


Ve spolupráci s TJ Bystřice Boharyně se v březnu uskutečnil "Dětský karneval", kde si děti mohly zatančit na dětské diskotéce a zapojit se do různých soutěží za sladkou odměnu.
Na závěr byly vybrány a oceněny nejlepší masky.


Žáci naší základní školy se zúčastnily soutěže "Požární ochrana očima dětí". Děti kreslily obrázky s požární tématikou a za tuto snahu byly všechny odměněny sladkostmi.
Následně byly vybrány tři nejlepší obrázky podle kategorií a tyto předány  na okresní sdružení hasičů. Žákyně naší školy Kristýna Vojtěchová ze Zvíkova se umístila na krásném 3. místě v okrese Hradec Králové.


V dubnu byla předána SDH v Trnavě pojízdná přenosná stříkačka PS-12 z důvodu nefunkčnosti jejich stávající stříkačky PS-8.


11. května jsme zorganizovali v obcích Homyle a Boharyně sběr starého železa. Tato akce se bude opakovat v podzimních měsících.


21. května jsme se zúčastnili v Puchlovicích soutěže požárních družstev okrsku. Soutěžní družstva se umístila takto:

1. Roudnice I.
2. Roudnice II.
3. Trnava
4. Puchlovice I.
5. Zvíkov
6. Puchlovice II.
7. Boharyně - nedokončení požárního útoku

28. května jsme se společně s TJ Bystřice Boharyně, Základní a Mateřskou školou Boharyně a Obecním úřadem Boharyně podíleli na organizaci "Dětského dne". Akce se konala na místním fotbalovém hřišti, kde děti soutěžily v různých disciplínách, jízdě na kole apod. Za své úsilí byly odměněny kromě drobných dárků a sladkostí také možností vyzkoušet si stříkání vodou a zaskotačit si v lehké pěně, což v parném dni děti s radostí využily.

Miroslav Melichar, starosta SDH Boharyně